Tato stránka používá Cookies

- používáním stránky souhlasíte s použitím cookies pro zajištění její plnohodnotné funkčnosti. Více info

Souhlasím

Vyřešte spolehlivě a provždy problémy s lepením a špatným nasazovaním fólie na láhev

Pomohli jsme zákazníkovi ušetřit 2 hodiny ruční práce zaměstnance, který musel napravit chyby na etiketovacím stroji v důsledku problémů způsobených statickou elektřinou.

 Problém: Společnost, která tvaruje plastové lahve z předforem pomocí ohřívání, potřebovala pomoci s problémy na etiketovacím stroji. Na lahve, které se dezinfikují a následně plní nápoji, etiketovací stroj navléká plastovou fólii rychlostí přibližně 2ks za sekundu. Společnost v minulosti používala fólie z PVC. Na žádost svého zákazníka začali používat PET fólie. Při manipulaci s nimi se začalo na površích fólie vytvářet elektrostatické napětí a zapříčiňovat slepení a špatné nasazení fólie na obvod láhve. Etiketovací stroj navlékal fólie dále bez ohledu na to, zda poslední fólie byla či nebyla natažená správně. Následně se nenavlečené fólie hromadily v prostoru stroje a linka musela být odstavena. Tyto fólie pak na láhve navlékala obsluha ručně, což způsobovalo časovou ztrátu a snížení produkce.

static control sleeving application fraser anti static

Řešení: Naše společnost EXIM-TECH navrhla řešení, které zohledňovalo omezené možnosti instalace lišty v prostoru stroje a rychlosti stroje. Navržené řešení se firmě po technické stránce líbilo a proto rozhodli, že využijí dlouholeté zkušenosti naší firmy.

Použitý produkt: Pro vyřešení technického zadání byla použita aktivní eliminační lišta od Fraser Anti Statics s dlouhým dosahem, která je umístěna tak, aby generovala iontový mrak v místě kde se etiketa nasazuje na láhev. Jelikož lišta nemůže být umístěna v těsné blízkosti lepicí se fólie, proto byla zvolena lišta s dlouhým dosahem.

3014 bar

Získaný užitek: Zákazník tímto řešením získal úsporu času a tak zvýšil produkci za stejný pracovní čas. Obsluha již nemusí každou hodinu vypínat etiketovací stroj, protože lišta eliminuje elektrostatický náboj způsobující slepování fólie. Zákazník ušetřil minimálně 2 hodiny ruční práce s nenalepenými fóliemi. Pokud etiketami problémové fólie jeden týden v měsíci, ročně zákazník ušetří 120 hodin práce člověka, který musí napravovat chyby po Etiketovací stroje.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodní název: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Národních hrdinů 12/1,69002 Břeclav
Email: eximtech@eximtech.cz
Telefon: +421 48 4147 086
GPS: 48°45'37.531426"N, 16°52'50.3933716"E
IČO: 05251095
DIČ: CZ05251095