Tato stránka používá Cookies

- používáním stránky souhlasíte s použitím cookies pro zajištění její plnohodnotné funkčnosti. Více info

Souhlasím

Spolehlivě jsme odstranili usazené piliny z vnitřku plastového profilu a zajistili plynulost výroby.

Zákazníkovi jsme zvýšili výkon montáže přibližně o 10% a také ušetřili 25% nákladů na použitý tlakový vzduch této operace.

Problém: Zákazník měl problém s tím, že se mu při řezání plastového profilu tvořily piliny, které se staticky nabíjely a lepily dovnitř profilu. Po odebrání profilu z pásu linky obsluha používala na vyfukování ionizační pistole od jiného výrobce. Ty však neměli takovou sílu vzduchu, aby dokázali odstranit prach a piliny v záhybech. Následně profily přenášeli do další haly, kde plastový profil nasunuli na tyč ionizačního děla. To vyfukovalo nečistoty z vnitřku profilu, nebylo to ovšem 100 %.

Řešení: Na problematická místa EXIM-TECH, s.r.o. navrhla ionizační elektrody, abychom dosáhli silnější ionizaci. Výsledky byli 100 %, proto se zákazník rozhodl aplikovat toto řešení přímo k lince, kde bude obsluha ukládat profil na vozík, na kterém se profil nasune na dělo, čímž se dosáhne úplného očištění od prachu.

1

Použitý produkt: EXIM-TECH, s.r.o. nainštalovala Ionizační elektrodu od Fraser Anti-Static Techniques. Je to univerzální elektroda pro přizpůsobené použití.Elektrody byly použity před výfuky vzduchu, aby pomohli staticky vybít nalepený prach uvnitř plastového krytu, který vzniká jako vedlejší produkt při řezání.

Získaný užitek: Zákazník již více nemusí řešit problém s prachem ve výrobě, protože jsme ho odstranili z produktů, čímž jsme zákazníkovi ušetřili náklady na další řešení k odstranění prachu. Zároveň se zlepšila produkce. Jednodušší a kratší čištění krytů svítidel před jejich montáží umožnilo zvýšit výkon montáže o přibližně 10 % a ušetřit přibližně 25 % nákladů na použitý tlakový vzduch této operace. Efekt čištění se projevil zejména v kvalitě - zákazník po zavedení nového čištění neregistroval ani jednu reklamaci nebo upozornění na čištění krytů.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodní název: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Národních hrdinů 12/1,69002 Břeclav
Email: eximtech@eximtech.cz
Telefon: +421 48 4147 086
GPS: 48°45'37.531426"N, 16°52'50.3933716"E
IČO: 05251095
DIČ: CZ05251095