Tato stránka používá Cookies

- používáním stránky souhlasíte s použitím cookies pro zajištění její plnohodnotné funkčnosti. Více info

Souhlasím

Zabezpečili jsme 100% spolehlivost identifikace hran hliníkových výlisků

Použitím optického snímače snímače Wenglor s technologií WinTec, EXIM-TECH zajistila spolehlivost výrobního procesu a snížila nepodarkovnost výroby.

Bez názvu

Problém: Zákazník měl problém při načítání hrany stohu hliníkových plechů, které jsou uloženy na paletě a robotická ruka postupně odebírá, přičemž po odebrání určitého počtu kovových desek je robot znovu kalibrován tak, aby držel plech v centru. Stávalo se, že snímač nezaregistroval hranu a robot ukládal tyto plechy nakřivo, čímž vznikly něhodné produkty určené k likvidaci.

Řešení: Použitím optického snímače Wenglor s technikou WinTec, která dokáže velmi přesně detekovat hranu pomocí trojích vysílačů, EXIM-TECH vyřešila problém, který již trvá dlouho a zákazníkovi se nedařilo najít spolehlivé řešení.

wintec

Použitý produkt: Nainstalovali jsme snímač od firmy Wenglor Sensic GmbH s technologií WinTec. Lesklé anebo černé objekty snímané při větších sklonech nemohly být v minulosti spolehlivě rozpoznány. S technologií WinTec se tato úloha stala pro optické snímače rutinou. Současně jde o nejmenší snímače využívající technologii měření doby průjezdu - měření času letu paprsku. WinTec snímače zaručují spolehlivou výkonnost i v případě, kdy jsou v blízkosti měření měřitelné povrchy, reflektory a osvětlení. Černé plochy jsou spolehlivě detekovány i při vysokých sklonech snímání. V závislosti na povrchu materiálu a vzdálenosti snímání je možné detekovat objekt v úhlu až 89 °. Kontinuální pracovní rozsah 0-3 m vytváří vysokoflexibilní možnosti měření.

Získaný užitek: Spoločnost EXIM-TECH pomohla výrazně snížit počet nekvalitních výrobku a tím i množství odpadu, zvýšit spolehlivost procesu výroby tepelných výměníků a jejich estetických vlastností. Dodali jsme řešení, které 100% identifikuje hrany hliníkových výlisků pro kalibraci robota.

 

 

 

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodní název: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Národních hrdinů 12/1,69002 Břeclav
Email: eximtech@eximtech.cz
Telefon: +421 48 4147 086
GPS: 48°45'37.531426"N, 16°52'50.3933716"E
IČO: 05251095
DIČ: CZ05251095