Tato stránka používá Cookies

- používáním stránky souhlasíte s použitím cookies pro zajištění její plnohodnotné funkčnosti. Více info

Souhlasím

EXIM-TECH vyřešila spolehlivě problém s lepením kompozitu na teflonové části stroje

Zákazník získal úsporu materiálu, protože bylo ve výrazné míře sníženo přilepování kompozitu na plastové části stroje.

Problém: Společnost, která působí v oblasti automobilového průmyslu měla problém s lepením kompozitu na teflonové části stroje. Při vrstvení se vrchní vrstva kompozitu vlivem statické elektřiny lepila na teflonové části stroje. Tento jev nastával pouze při určitých kompozitech, protože různé typy mají odlišné složení. Tento nalepený materiál chyběl ve finálním výrobku a způsoboval nerovnoměrnou tloušťku lisovaných polotovarů. Dalším nežádoucím efektem bylo usazování kompozitu na částech stroje a následné potřebné dodatečné čištění.

Řešení: EXIM-TECH dodala antistatickou lištu od společnosti Fraser Anti-Static Techniques. Použitím antistatické lišty došlo k eliminaci statické elektřiny, která byla viditelná na okraji pásu kompozitu, kde byla lišta instalována. V těchto místech se kompozit už nelepí na plastové části stroje.

Bez názvu

Obrázky a odkazy

Získaný užitek: Zákazník získal úsporu materiálu, protože bylo ve výrazné míře sníženo přilepování kompozitu na plastové části stroje. Kompozit tak dosahuje stejnou tloušťku na celé své šířce. Obsluha již nemusí 2 hodiny denně čistit problémové místo.

Bez názvu789

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodní název: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Národních hrdinů 12/1,69002 Břeclav
Email: eximtech@eximtech.cz
Telefon: +421 48 4147 086
GPS: 48°45'37.531426"N, 16°52'50.3933716"E
IČO: 05251095
DIČ: CZ05251095