Tato stránka používá Cookies

- používáním stránky souhlasíte s použitím cookies pro zajištění její plnohodnotné funkčnosti. Více info

Souhlasím

Pomohli jsme odstranit odpadovosť při procesu lakování a zvýšili jsme produktivitu až o 10%.

Potřebujete definitivně vyřešit problém statické energie a eliminovat ztráty ve výrobě? Efektivní a spolehlivě navrhneme řešení i pro Vás. Pro kvalitu výrobků a spokojenost zákazníků.

 op fr obrázok.png

 

Odstranění elektrostatického náboje z povrchu komponentů

Problém:

Zákazníkovi se vlivem vysokého statického náboje na plastových komponentech nalepil na ně před lakováním prach a jiné drobné nečistoty. Ty pak lak zalil a na povrchu komponentů zůstaly nerovnosti. Výrobky byli vadné  a důsledku toho vznikala zákazníkovi výrazná finanční ztráta.

Řešení:

Byl navržen systém čištění komponentů ve 3 stupních. V prvním se použitím ionizačního nože NEOS 20 dosáhne úplné vybití náboje na produktu. Ve druhém kroku ionizační lišta se vzduchovými tryskami na robotické ruce nahrazuje používání pštrosích per. Ve finální fázi jsme instalovali ionizační nože 5100, které oddělují prostor lakovací a čisticí kabiny, přičemž vrchní nůž na manipulátoru kopíruje profil dílů a dva boční fixní nože ofukují boky produktů a uzavírají proudem vzduchu vstup do lakovací kabiny.

fr obr.png

Použitý produkt:

Zákazník se rozhodl zakoupit ionizační lištu NEOS 20 a jeden ionizační nůž 5100 hlavně z finančních důvodů s možností, že v budoucnu si doplní další prvky.

Získaný úžitek:

Výrazné snížení produkce vadných komponentů a tím i množství odpadu. Zákazník zároveň dosáhl zvýšení produktivity procesu lakování.

Spůsob realizace:

Obchodně technický zástupce spolu se zákazníkem navštívili prostory lakovny, navrhli řešení a doporučení pro instalaci ionizačních prvků. Manipulátor pro ionizační nůž dodala externí firma a montáž si zajistil zákazník ve vlastní režii.

Máte ve vašem podniku podobný problém a zaujalo vás naše řešení? Pomohli jsme mnohým firmám vyřešit problémy a zefektivnit výrobu. Velmi rádi pomůžeme i vám.

 

Eximtech logo

Kontakt

Obchodní název: EXIM – TECH, s.r.o.
Sídlo: Národních hrdinů 12/1,69002 Břeclav
Email: eximtech@eximtech.cz
Telefon: +421 48 4147 086
GPS: 48°45'37.531426"N, 16°52'50.3933716"E
IČO: 05251095
DIČ: CZ05251095